ABGi Poland – ponad 10 doświadczenia

w finansowaniu Twoich innowacji

Kim jesteśmy?

 

ABGi Poland jest częścią międzynarodowej firmy konsultingowej ABGi z grupy Visiativ wyspecjalizowanej w doradztwie strategicznym i finansowaniu projektów.

 

Co robimy?

 

Od ponad 10 lat wspieramy klientów w pozyskiwaniu finansowania dla ich projektów ze środków europejskich (m.in. Program Ramowy UE Horyzont Europa) i krajowych (m.in. PARP, NCBiR).

 

Jesteśmy partnerem dla firm wykorzystujących technologie kosmiczne i aplikujących o finansowanie z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Od 2022 roku pełnimy rolę ESA Technology Broker i ESA Application Ambassador.

 

Wspieramy także klientów w rozliczaniu ulg podatkowych, w szczególności ulgi badawczo-rozwojowej.

 

Jak pracujemy?

 

Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z klientami biznesowymi, publicznymi i naukowymi. Znamy wymogi instytucji finansujących i kontrolnych.

 

Rygorystycznie podchodzimy do jakości naszej pracy. Jesteśmy po to, by wspierać Twoją organizację w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

ABGi Poland w liczbach

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu dotacji w konkursach organizowanych przez Komisję Europejską oraz polskie instytucje finansujące.

 

Dzięki dużemu doświadczeniu w obszarze R&D z sukcesami rozliczamy dla naszych klientów ulgę badawczo – rozwojową, generując im realne oszczędności podatkowe.

10+

lat doświadczenia

2 mln zł

oszczędności B+R za 2023

+50

klientów w 2023

38 mln €

wartości grantów w 2023

Nasz historia

 

Założona w 1990 roku przez przedsiębiorcę z Lyonu i rozwijana przez swoich pracowników przez ponad 30 lat, nasza firma, pionier w doradztwie w zakresie finansowania innowacji, przyspieszyła znacznie od 2015 roku i ugruntowała swoją pozycję jako kluczowy i unikalny gracz na tym rynku, zarówno we Francji, jak i na całym świecie.

2021 - 2023
Absiskey Polska

 

Kapitech zmienia nazwę na Absiskey i teraz oprócz doradztwa dla branży kosmicznej, wspiera klientów w zakresie pozyskiwania dotacji w ramach konkursów realizowanych na poziomie Komisji Europejskiej oraz przez krajowe instytucje finansujące.

Dodatkowo spółka zaczyna świadczyć usługi doradcze w obszarze rozliczania ulg podatkowych, z naciskiem na ulgę badawczo – rozwojową.

W 2022 roku Absiskey nawiązuje strategiczną współpracę z ESA i obejmuje stanowiska: ESA Technology Broker oraz ESA Application Ambassador.

2022
Dywersyfikacja i digitalizacja

 

ABGi wdrożyło plan CATALYST, który zakłada przyspieszenie w trzech obszarach:

– rozwój w obszarze finansowania innowacji (granty, ulgi podatkowe)

– rozwój wewnętrznych zasobów

– digitalizacja usług i procesów operacyjnych

W tym roku wdrożona została platforma consultingowa ABGi, ułatwiająca zarządzanie projektami doradczymi w obszarze innowacji.

2019 - 2021
Przyśpieszenie

 

W 2019 roku ABGi kontynuowało swoją międzynarodową ekspansję poprzez przejęcie Jumpstart i MSC Associate w Wielkiej Brytanii.

 

W 2021 roku ABGi wzmocniło swoją obecność w Wielkiej Brytanii poprzez przejęcie IFTC w Irlandii Północnej oraz założyło spółkę joint venture w Niemczech z Partner für Innovation & Förderung (PFIF),

pionierem w obszarze tworzenia i finansowania innowacji.

2018
Konsolidacja

 

Grupa ABGi została przejęta przez Visiativ.

 

Celem strategicznego aliansu było:

– stworzenie oferty dla wszystkich segmentów rynku

– wdrożenie nowoczesnych technologii do aktualnych procesów

– wykorzystanie możliwości rozwojowych wynikających z pozycji i oferty produktowej Grupy Visiativ.

2017
Internacjonalizacja

 

W tym roku ACIES Consulting Group rozpoczęła międzynarodowe akwizycje firm wyspecjalizowanych w finansowaniu innowacji, przejmując kolejno: amerykańską firmę BGI, następnie spółkę Inventa z siedzibą w Brazylii oraz otworzyła biuro wa Kanadzie. Finalnie ACIES Consulting Group zmienila nazwę na ABGi Group.

2015 - 2017
“New Deal”

 

Po kilku latach restrukturyzacji rynku, ACIES Consulting Group, pod impulsem nowego zespołu zarządzającego, opracowała ambitny nowy plan strategiczny, prawdziwy Nowy Ład oparty na 3 głównych tematach:

  • Dostosowanie zdolności produkcyjnych do warunków rynkowych,
  • Ponowne pozycjonowanie na rynku, zwłaszcza dla MSP
  • Internacjonalizacja naszych działań
2014
Kapitech Polska

 

W Warszawie zostaje utworzony Kapitech, który wyspecjalizował się w zarządzaniu projektami i doradztwem dla branży kosmicznej. Spółka nawiązała bliskie relacje m.in. z Polską Agencją Kosmiczną (European Space Agency, ESA).

1990
Początek

 

Założona w 1990 roku, ACIES Consulting Group była pionierem w doradztwie finansowaniu innowacji i szybko wyrobiła sobie pozycję lidera rynku. Do 2009 roku i reform rządowych programu ulgi podatkowej na badania i rozwój, firma dominowała na swoim rynku.