Fundusze Europejskie na rzecz gospodarki (FENG)

Najbliższa przyszłość, to dla wielu przedsiębiorców ogromne wyzwanie, stawienia czoła wyśrubowanym wymogom Unii Europejskiej. Przepisy implementowane do polskiej legislacji ulegają ciągłemu zaostrzaniu.

Dokumenty GreenDeal oraz pakiet FitFor55 nakreśliły na szczeblu wspólnotowym kierunki w ramach których powinna rozwijać się gospodarka krajów EU. Nierzadko cele stawiane przed poszczególnymi branżami mają charakter rewolucji ekonomiczno-gospodarczej i wiążą się z koniecznością świeżego spojrzenia na proces zarządczy biznesu, modernizacji, dywersyfikacji lub całkowitej zmiany procesów wytwórczych, technologicznych i produkcyjnych.

Firmy muszą wziąć odpowiedzialność za jakość działań nie tylko swoją, ale i swoich dostawców oraz podwykonawców, co wiązać będzie się z zaostrzaniem wymogów i warunków kontraktów.

Aby utrzymać atrakcyjność na rynku europejskim i światowym oraz zagwarantować sobie silną pozycje w łańcuchach dostaw, przedsiębiorstwa zmuszone są do zmian: odmiennego planowania procesu produkcji, wzięcia odpowiedzialności za pełen cykl życia swoich produktów LCA i ich certyfikację ECOLABEL, inwestycje umożliwiające bezodpadową produkcję, wykorzystanie zielonej energii, a w konsekwencji osiąganie zero-emisyjności procesu biznesowego.

W sukurs tym wyzwaniom przychodzi Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027, skrojony w taki sposób, aby być odpowiedzą na potrzeby transformacji polskiego rynku.

Jeżeli Twoi klienci stawiają coraz wyższe wymagania twoim produktom (np. due diligence w łańcuchu dostaw), jak:

  • ekologiczne certyfikaty jakości
  • skład surowców certyfikowanych / odnawialnych
  • ocena LCA produktu
  • ocena Carbon Footprint
  • bezemisyjna produkcja lub flota pojazdów
  • ograniczenie wykorzystania kopalnych źródeł energii i plastiku
  • wyższa kontrola procesów i danych na wszystkich etapach produkcji
  • raportowanie dodatkowych informacji o wysokim stopniu rozdzielczości danych…

To FENG jest właśnie dla Ciebie!

Jeżeli jesteś w grupie przedsiębiorców, których przepisy nadrzędne obligują do drastycznego ograniczenia emisji CO2 (dekarbonizacja) z własnej działalności w najbliższych latach lub zmiany profilu produkcji… FENG Jest właśnie dla Ciebie!

FENG to program wspierający przedsiębiorców w przemianie poprzez inwestycje w innowacje i nacisk na działalność B+R.

Oferta dostępna Programu została tak przygotowana, aby pomóc przedsiębiorcom na każdym etapie rozwoju, poprzez wsparcie rozwoju infrastruktury badawczo-rozwojowej, finansowanie projektów podwyższonego ryzyka, wsparcie zielonej i cyfrowej transformacji, czy międzynarodowej promocji biznesów.

W ramach FENG faworyzowane są wspólne projekty badawcze przedsiębiorców i organizacji badawczych, umożliwiające rozwój i wdrożenie nowych, innowacyjnych pomysłów.

Mogą cię zainteresować

Zapraszamy na SPACE.CONNECT.Local Lublin

Europejska Agencja Kosmiczna wraz z Brokerami ESA w Polsce oraz Urząd Miasta Lublin zapraszają na wydarzenie łączące sektor kosmiczny z...

Warsztaty z pozyskiwania funduszy UE w praktyce i rozliczania ulgi B+R

Warsztat o możliwościach pozyskania finansowania dla przedsiębiorców z dotacji unijnych, generowania oszczędności z tytułu rozliczenia ulgi badawczo – rozwojowej i...

Wydarzenia organizowane przez Komisję EU – kwiecień i maj 2024

Wydarzenia organizowane przez Komisję EU - kwiecień i maj 2024